Esővízgyűjtő "slimline" 100 l zöld műanyag
leírása
Esővízgyűjtő "slimline" 100 l zöld műanyag - talp nélkül -95x36x32cm
Esővízgyüjtő,100l, zöld műanyag,'Slimline' UV-sugaraknak ellenálló, csappal felszerelt, mely megkönnyíti a vödrökbe és locsolókannákba való víz kiengedését. Talp nélkül.
A tartály felállítása és az ereszhez való csatlakoztatása egyszerűen végezhető el. Nem fagyáló, így télre ki KELL üríteni belőle a vízet.
Az esőzések a mi folyékony kék aranyunk. Az eső gyüjtése lehetővé teszi számunkra egy jobb jövő hátrahagyását magunk után.
A vízgyűjtés mindenki számára elérhető a tartályokkal, többekközött:
- otthonokba
- nyaralókhoz
- irodaépületekhez
- iskolákhoz
- gyümölcsös - zöldséges kertekhez
Az esővízgyűjtő a kert stílusa alapján kiválasztva harmonikus és dekoratív kiegészítője az ön kertjének. Megfelelő színben kellemes látványt nyújtó része lesz a kertnek.
Az esővízgyűjtés támogatja a fenntartható öntözést!
- Spórolunk a vízszámlával ( az összegyűjtött esővíz kerti öntözésre tökéletes )
- Nagyobb esőzésnél megakadályozza a hirtelen eső-szintemelkedést
Hozzon létre egy látványos helyet a kertjében az élénk színű stílusos Helena esővízgyűjtővel!
Megéri-e az esővízgyűjtés a környezettudatos lakástulajdonosoknak, az üzleti vezetőknek és az önkormányzatoknak?
Abszolút. Az esővízgyűjtés időtálló előnyei segítenek megőrizni a talajvizet, megtakarítani a csapvíz előállításához szükséges energiát, korlátozni a csapadékvíz elfolyását, táplálni a növényeket, és pénzt tartani a zsebében.
Mi az esővízgyűjtés?
Az esővízgyűjtés az esővíz összegyűjtése és tárolása nem ivóvíz célú felhasználásra.
Az egyszerű vízgyűjtők esőtartályokat, árkokat, visszatartó tavakat vagy gátakat használnak. Az összetettebb gyűjtők közé tartoznak a felszíni vízgyűjtő és a tetőkön elhelyezett gyűjtőrendszerek. Ezek a rendszerek tárolótartályokhoz csatlakoznak, amelyek a beltéri és kültéri vízvezetékeket táplálják.
Az esővízgyűjtés környezeti előnyei
A vízgyűjtés egyszerű és fenntartható módja bolygónk természeti erőforrásainak és érzékeny ökoszisztémáinak védelmének. Amikor a begyűjtött esővizet használjuk, megóvjuk a talajvizet, energiát takarítunk meg, korlátozzuk a csapadékvíz elfolyásának káros hatásait, és a legjobbat hozzuk ki a gyepből és a kertekből.
Az esővíz megőrzi a talajvizet
Az éghajlatváltozás felgyorsulásával az aszályok sok területen gyakorivá válnak. Egyes közösségek, gazdaságok és ipari területek most a talajvíz kitermeléséhez folyamodnak, hogy kielégítsék a növekvő igényeket. Ez a vízbeszerzési gyakorlat azonban pusztító lehet.
A víztartó rétegeket műtrágyák, növényvédő szerek vagy más vegyi anyagok szennyezhetik. Ha gyorsabban ürítjük ki ezeket a földalatti vízkészleteket, mint ahogyan azok újratermelődnek:
- a szennyező anyagok relatív koncentrációja megnő
- a víz minősége csökken
- idővel a víz nem lesz biztonságos ivóvízként.
Ha az esővízgyűjtést választjuk a felszín alatti vizek kitermelése helyett, esélyt adunk a víztartó rétegeknek a természetes feltöltődésre. Ezáltal megóvjuk, sőt javítjuk helyi vízkészleteinket.
Az esővíz megtakarítja a csapvíz előállításához szükséges energiát.
A legtöbb esetben a csapjainkból folyó vizet az önkormányzati rendszerek kezelik és vezetékes úton juttatják ki. Vegyük figyelembe ezeknek a rendszereknek az energiaigényét:
- A víztisztító telepeknek áramra van szükségük
- a szivattyútelepek áramot használnak
- a csatorna- és vízvezetékeket javító gépek fosszilis tüzelőanyagokat égetnek el.
Ezeket az erőforrásokat jól költik el, ha megvédik az ivóvizünket. De elpazaroljuk őket, ha olyan feladatokra használjuk az ivóvizet, amelyekhez nincs rá szükség. A legzöldebb módja a WC öblítésének, a ruhamosásnak és a gyep locsolásának az, ha a rendelkezésre álló esővizet használjuk fel.
Az esővízgyűjtés korlátozza a csapadékvíz elfolyását
A csapadékvíz az esőből és az olvadt hóból származik. Ha nem szívódik fel a talajban, a felszínen marad, és a vízgyűjtő területekre hordalékot, fémeket, növényvédő szereket és műtrágyákat sodor. Az ezeken a területeken keletkező szennyezés a következőkhöz vezethet:
- káros algavirágzás a tavakban és folyókban
- megbetegedések az emberekben és az állatállományban
- toxinok a halakban és kagylókban
- kevesebb vízi faj
- A csapadékvíz lefolyásának ereje és mennyisége eláraszthatja az alacsonyan fekvő területeket, és erodálhatja a patak- és folyópartokat. Ez a kár az egykor használható földterületek elvesztését eredményezi. Hosszú távú változásokat okoz a helyi ökoszisztémákban is.
Az esővízrendszerek korlátozzák ezeket a káros hatásokat. Azzal, hogy a helyszínen kezelik a csapadékvíz-áradásokat, megakadályozzák, hogy a törmelék a vízgyűjtőbe kerüljön. Emellett leveszik a nyomást a csapadékcsatornákról, amelyek egyébként túlterheltek lennének.
Az esővíz táplálja a növényeket
Egy öntözőkanna, amely esővizet önt egy frissen elültetett palántára.
Bármelyik kertészt megkérdezheti, és el fogja mondani, hogy még a legegyszerűbb esővízrendszerek is mennyire értékesek lehetnek. Az általuk összegyűjtött eső jobb a növények számára, mint a kezelt víz, mert az:
lágy (alacsony kalcium- és magnéziumtartalommal).
enyhén savas, ami segíti a növények tápanyagfelvételét a talajban.
mentes a káros sóktól, kezelési vegyszerektől és nehézfémektől.
nitrogénvegyületek (úgynevezett nitrátok) forrása, amelyek segítik a növények növekedését.
Az esővízgyűjtés gazdasági előnyei
Számos joghatóság közvetlenül számlázza ki a lakosoknak az általuk használt kommunális vizet. Ha összegyűjti és tárolja az esővizet az ingatlanán, csökkentheti a kezelt víz fogyasztását, és korlátlanul csökkentheti vízszámláit.
A hosszú távú megtakarítások költséghatékony választássá teszik az esővízgyűjtő megvásárlását és telepítését. A pontos megtérülési idő a választott technológiától és a telepítés méretétől függően változik. Mivel azonban a legtöbb rendszer üzemeltetési és karbantartási költségei alacsonyak, a beruházás megtérül.
Az esővízgyűjtő rendszerek közvetett megtakarításokat is kínálnak. Az önkormányzati adók fedezik a több millió liter víz kezelésének, és elosztásának költségeit. Csökkenthetjük ezeket a vízköltségeket - és az adónkat -, ha csökkentjük a közüzemi rendszerekre nehezedő terhelést.