Bambusa ventricosa - Buddha hasa trópusi bambusz
leírása
Hazánkban előforduló bambuszok közül a trópusi bambuszok a legritkábbak. Ez annak köszönhető, hogy a telet nem bírják, így teleltetni kell őket. Intenzíven terjeszkedik. Gyökerei az itthon megszokott bambuszoktól eltérően nem "tarackolva" hanem csomósan, terjed, azaz maga körül, az eredeti szárakhoz rendkívül közel fejlesztik új hajtásaikat.
Szár és levél megjelenése első látásra kivívja magára a figyelmet és garantálja a trópusi hangulatot. Szárai egymásra helyezett körtékre hasonlítanak, elegáns domborulatokkal az internódusz közepéhez közelítve. Levelei élénkzöldek és rendkívűl hosszúak, emiatt levél dísznövényként is megállják helyüket.
A szárakon előfordulhatnak apró lyukszerű képződmények, amelyek nem okoznak kárt a bambusz életében. Az új hajtások 4-7 év közötti élettartammal rendelkeznek. Az öregebb szárakat érdemes eltávolítani az anyatőről.
Szereti a jó víz és légáteresztőségű talajt. A tartós 12 - 15 Celsius fokot tartó kinti hőmérsékletű időszakban érdemes kihelyezni a szabadba, akár konténerben. A tűző napfényhez fokozatosan kell hozzászoktatni a teleltetés után, eleinte árnyékos-félárnyékos helyre kell tenni. A hidegebb idő beköszöntével már nem szabad kint tartani, mert a melegebb éghajlathoz szokott. Leveleit frissítő párásító vízes lemosással frissíthetjük, amelyet nagyon szeret. Ezt azonban tűző napon nem szabad elvégezni. Közepesen vízigényes növény. Körülbelül 2 évente érdemes nagyobb méretű konténerbe ültetni, amennyiben konténeres tartási módot kap.